آمار گلزنی تیم های نیمه نهایی: پرسپولیس مثل سامسونگ، السد مثل کاشیما

به گزارش وبلاگ ابراهیمی ، در نیمه هفته ای که در پیش داریم، هیجان در فوتبال آسیا به اوج می رسد. چهار تیم برتر قاره قرار است دو به دو مقابل هم بایستند و فینالیست های لیگ قهرمانان 2018 را معرفی نمایند. در غرب آسیا پرسپولیس ایران و السد قطر با هم رودررو می شوند و فینالیست نیمه شرقی هم بعد از بازی برگشت کاشیما آنتلرز ژاپن و سوون سامسونگ کره جنوبی معرفی می گردد.

آمار گلزنی تیم های نیمه نهایی: پرسپولیس مثل سامسونگ، السد مثل کاشیما

در بازی های رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان پرسپولیس با یک گل السد را در دوحه شکست داد و کاشیما آنتلرز هم پیروزی خانگی خود برابر سوون سامسونگ را با نتیجه 3 بر 2 جشن گرفت. هنوز اما کار تمام نشده و باید تا سرانجام چهارشنبه پیش رو منتظر بمانیم. سه شنبه تیم برانکو میزبان قطری هاست و یک روز بعد، ژاپنی ها در کره جنوبی به میهمانی سامسونگ می روند.

در این میان آنچه بیش از هر چیزی جلب توجه می نماید، شباهت تیم های نیمه نهایی در گلزنی است. پرسپولیس و سامسونگ به یک اندازه گل زده اند و گل های السد و کاشیما هم با هم برابری می نماید. مهم اما گل هایی است که در بازی های این هفته زده می گردد و قرار است دو فینالیست لیگ قهرمانان 2018 آسیا را معرفی نمایند.

پرسپولیس؛ قرمزپوشان ایرانی در 9 بازی از 11 بازی ای که در لیگ قهرمانان 2018 انجام داده اند، موفق به گلزنی شده اند و تنها در دو بازی گل نزده اند. آنها در واقع با 16 گلی که به ثمر رسانده اند میانگین 1.45 گل زده در هر بازی را به نام خود ثبت نموده اند. بهترین مهره تیم برانکو در فاز تهاجمی، علی علیپور بوده است. او 5 گل زده (هر 190 دقیقه یک گل)، 2 پنالتی گرفته، 17 شوت در چارچوب داشته و یک پاس گل را هم در کارنامه دارد. بعد از علیپور، گادوین منشا نیجریه ای با 3 گل زده (هر 159 دقیقه یک گل)، دریافت یک پنالتی و 9 شوت در چارچوب بهترین بازیکن پرسپولیس در فاز تهاجمی به حساب می آید.

السد؛ تیم قطری در گلزنی کمی بهتر از پرسپولیس بوده است. آنها در 8 بازی از 11 دیدار گذشته شان در لیگ قهرمانان گل زده اند و در 3 بازی هم موفق به باز کردن دروازه حریفان نشده اند. السد در 11 بازی قبلی خود 20 گل به ثمر رسانده و میانگین 1.81 گل زده را بر جای گذاشته است. بهترین مهره هجومی این تیم هم بغداد بونجاح الجزایری است که در واقع نیازی به معرفی ندارد. این مهاجم در 11 بازی این فصل 12 گل برای السد به ثمر رسانده (هر 77 دقیقه یک گل)، 2 پنالتی گرفته، 3 پاس گل را به نام خودش ثببت نموده و همچنین 24 بار به سمت دروازه حریفان شوت زده است.

کاشیما آنتلرز؛ این تیم ژاپنی که در بازی رفت نیمه نهایی با نتیجه 3 بر 2 تیم سوون سامسونگ را شکست داده، در 10 بازی از 11 دیدار گذشته اش در لیگ قهرمانان 2018 آسیا گل زده و تنها در یک بازی موفق نشده دروازه حریفش را باز نمایند. این تیم درست مثل السد با 20 گل زده و میانگین 1.81 گل زده به ازای هر بازی، پا به بازی برگشت نیمه نهایی می گذارد. نکته جالب در این تیم ژاپنی این است که آنها گلزن یا مهاجم شاخصی ندارند. وقتی روند گلزنی را در این تیم آنالیز کنید، متوجه می شوید که بار گلزنی کاشیما آنتلرز بر دوش یک یا دو بازیکن خاص نبوده است. تا اینجای کار دوئی، کانازکی و سرگینیو هر کدام با 3 گل زده، بهترین عملکرد را در بین بازیکنان تهاجمی تیم کاشیما داشته اند.

سوون سامسونگ؛ این تیم در گلزنی عملکردی مشابه پرسپولیس داشته است. آنها در 9 بازی از 11 دیدار گذشته شان گل زده اند و با زدن 16 گل، مثل تنها تیم ایرانی حاضر در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان، میانگین 1.45 گل زده در هر بازی را از خود بر جای گذاشته است. در تیم سوون سامسونگ، دامیانوویچ با 8 گل زده (هر 124 دقیقه یک گل) و دریافت یک پنالتی بهترین عملکرد را در فاز تهاجمی داشته و نیمی از گل های تیمش را به ثمر رسانده است.

2 – 670

منبع: ایران ورزشی

به "آمار گلزنی تیم های نیمه نهایی: پرسپولیس مثل سامسونگ، السد مثل کاشیما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار گلزنی تیم های نیمه نهایی: پرسپولیس مثل سامسونگ، السد مثل کاشیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید