اخبار مهم بازار نفت: افزایش قیمت در آستانه کریسمس

خبرنگاران: قیمت نفت در بازارهای جهانی امروز سه شنبه پس از سخنان وزیر انرژی روسیه با افزایش نسبی روبرو شده است.

اخبار مهم بازار نفت: افزایش قیمت در آستانه کریسمس

به گزارش خبرنگاران، به نقل از سایت طلا؛ در حالی که بازارهای بین المللی به استقبال تعطیلات کریسمس می رود، اظهارات وزیر انرژی روسیه مبنی بر همکاری مسکو با اوپک برای حمایت از بازار موجب شد تا قیمت جهانی نفت با افزایش روبرو شود.

بر اساس این گزارش آلکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه روز دوشنبه در مصاحبه ای تاکید کرده است که همکاری روسیه با اوپک برای تقویت و حمایت از بازار نفت ادامه خواهد یافت.

این در شرایطی است که تحلیلگران بین المللی پیش بینی کرده اند که ذخایر نفت خام آمریکا برای دومین هفته متوالی با کاهش همراه شده است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 12 سنت افزایش به بیش از 66.51 دلار رسیده و هر بشکه نفت سبک وست تگزاس اینترمدیت نیز با 7 سنت افزایش به 60.59 دلار رسیده است.

وزیر انرژی روسیه اضافه کرد: تا زمانی که همکاری اوپک روسیه و سایر تولیدکنندگان نفت موثر باشد، این همکاری ها ادامه خواهد یافت. این همکاری تا زمانی که بازار نیاز داشته باشد، ادامه خواهد داشت.

اوپک و سایر تولیدکنندگان نفت در ماه نوامبر به توافق رسیدند تا کاهش تولید خود را که از سال 2017 آغاز کرده اند، ادامه دهند.

این توافق موجب کاهش 2.1 میلیون بشکه ای تولید جهانی نفت شده که این رقم معادل 2 درصد تقاضای جهانی نفت است.

این مساله موجب خوشحالی و رضایت تولیدکنندگان آمریکایی شده و آنها سعی کرده اند تا شکاف ایجاد شده در عرضه جهانی نفت را پر کنند. تولید نفت آمریکا در ماه نوامبر به 13 میلیون بشکه در روز رسیده است.

تازه ترین نظرسنجی رویترز نشان می دهد ذخایر نفت خام آمریکا طی هفته گذشته با افت 1.8 میلیون بشکه ای روبرو شده است.

توافق تجاری موقت بین آمریکا و چین نیز می تواند در نهایت به نفع تقاضا و قیمت جهانی نفت باشد.

منبع: اقتصادنیوز

به "اخبار مهم بازار نفت: افزایش قیمت در آستانه کریسمس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخبار مهم بازار نفت: افزایش قیمت در آستانه کریسمس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید