ایجاد چاپخانه مجهز در کردستان اقدامی موثر در توسعه اقتصادی است

به گزارش وبلاگ ابراهیمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه کردستان ایجاد چاپخانه مجهز در استان را امری ضروری ذکر کرد و اضافه نمود: تحقق این امر می تواند استان کردستان را به مرکزی برای چاپ کتاب ناشران اقلیم کردستان تبدیل کند که علاوه بر اشتغالزایی برای جوانان می تواند موجب افزایش درآمد در منطقه شود.

ایجاد چاپخانه مجهز در کردستان اقدامی موثر در توسعه اقتصادی است

به گزارش وبلاگ ابراهیمی، بهرام نصراللهی زاده شامگاه یکشنبه (14 مهرماه) در جریان بازدید از نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه کتاب فعالیتی وزین و قابل تقدیر است این نمایشگاه را فرصتی برای علاقمندان کتاب و کتابخوانی برشمرد.

وی جای کتاب های حول موضوع اندیشه، مباحث اجتماعی و انسانی را در نمایشگاه کتاب کردستان خالی دانست و بیشترین استقبال خوانندگان را از کتاب های کمک درسی اعلام کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کردستان برگزاری نمایشگاه های متعدد در فاصله زمانی کم و پرداخت یارانه برای خرید کتاب را یکی از برنامه های حمایتی این سازمان از فرهنگ و هنر استان کردستان مطرح نمود.

وی گفت: محل نمایشگاه کتاب باید بسیار بزرگتر از مکان کنونی باشد و اکنون زمینی 15 هکتاری برای ایجاد محل نمایشگاه های بین المللی سنندج در نظر گرفته که به اتاق بازرگانی واگذار شده است که درحد استاندارهای نمایشگاه های بین المللی کشور خواهد بود.

نصراللهی زاده محل و فضای نمایشگاه کتاب را مناسب ندانست و برای ایجاد سرای کتاب کردستان به عنوان پاتوقی برای دوستداران کتاب با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان اعلام آمادگی کرد.

وی برای واگذاری محل نمایشگاه های بین المللی به اداره راه و شهرسازی برای کار بازسازی اعلام آمادگی کرد و از اتخاز تصمیمات کوتاه مدت درجهت بهبود فضای نمایشگاه خبر داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کردستان ایجاد چاپخانه مجهز و بزرگ را هم زمینه ای برای اشتغالزایی جوانان کردستانی و هم زمینه ای برای چاپ کتاب های نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان مطرح نمود.

وی نمایشگاه کتاب را زمینه مناسبی برای تبادل فرهنگی با اقلیم کردستان عراق که اشتراکات فرهنگی بسکمک با استان کردستان دارند دانست و برگزاری این چنین نمایشگاه ها و کارهای را در راستای تقویت مراودات با این اقلیم اعلام کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ایجاد چاپخانه مجهز در کردستان اقدامی موثر در توسعه اقتصادی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد چاپخانه مجهز در کردستان اقدامی موثر در توسعه اقتصادی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید