فراوری باتری های شارژی کار دست شرکت های فناوری داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از گیزموچاینا، موسسه IRAdvocates از جانب 14 فرد شکایتی در دادگاه فدرال آمریکا علیه شرکت های فناوری بزرگ ثبت نموده است.

فراوری باتری های شارژی کار دست شرکت های فناوری داد

این افراد قیم بچه هایی بوده اند که در معادن کبالت جمهوری کنگو هنگام کندن تونل، فروپاشی دیوار یا حوادث مشابه فوت نموده اند یا زخمی شده اند. بزرگترین ذخایر کبالت جهان در کنگو وجود دارد. این فلز برای فراوری باتری های لیتیوم یونی قابل شارژ حیاتی است و در محصولات مختلف از خودروی برقی گرفته تا موبایل کاربرد دارد.

این شکایت علیه اپل، آلفابت(شرکت مادر گوگل) دل، مایکروسات و تسلا تنظیم شده است. شاکیان ادعا می نمایند مدارکی در اختیار دارند که نشان می دهد این شرکت ها به معادنی یاری نموده اند که از آنها و بچه هایشان سواستفاده نموده و با بهره کشی از این افراد در معادن کبالت به مرگ یا جراحات خطرناک آنها منجر شده اند.

در این شکایت نامه آمده است: بچه ها خردسالی شاغل در معادن کبالت، نه تنها مجبور هستند تمام وقت کار نمایند بلکه باید این شغل خطرناک را به بهای از دست رفتن تحصیلات و آینده شان انجام دهند. آنها هنگام فروپاشی تونل ها و بروز خطرات مربوط به استخراج کبالت زخمی یا کشته می شوند.

شاکیان خواهان دادگاهی با حضور هیات ژوری و خواهان دریافت غرامت هستند. همچنین آنها می خواهند شرکت های فناوری خدمات درمانی مناسب برای آنها فراهم و محیط زیست را را پاکسازی نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فراوری باتری های شارژی کار دست شرکت های فناوری داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری باتری های شارژی کار دست شرکت های فناوری داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید