حمایت از طرح های پژوهشی علوم شناختی سرعت می گیرد

به گزارش وبلاگ ابراهیمی، ستاد توسعه علوم شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف دستیابی به فناوری و خدمات شناختی در کشور از طرح های پژوهشی در این حوزه حمایت می کند.

حمایت از طرح های پژوهشی علوم شناختی سرعت می گیرد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ ابراهیمی به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با توجه به وسعت و گستردگی حوزه علوم و فناوری های شناختی و چندرشته ای بودن آن، حمایت از فعالیت های تحقیقاتی، آموزشی و ترویجی در مدت زمانی مشخص با مشکلاتی روبرو می شود. این موضوع در کنار جدید بودن این حوزه در دنیا و بویژه در ایران، از نظر تعداد و تنوع تخصص های لازم با محدودیت هایی روبرو است. حالا ستاد توسعه علوم شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف از بین بردن این محدودیتها و رشد و دستیابی به آخرین فناوری های این حوزه از طرح پژوهشی مرتبط حمایت بیشتری می کند.

به همین منظور این ستاد در دهمین مرحله از فراخوان طرح های پژوهشی ستاد توسعه علوم شناختی، محققان و پژوهشگران 31 مرکز علمی کشور بیش از پنجاه طرح در حوزه های دانش علوم شناختی را مورد ارزیابی قرار داد.

همچنین ستاد توسعه علوم شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در 9 مرحله فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی، بیش از 200 طرح پژوهشی و مطالعاتی در حوزه علوم و فناوری های شناختی در مراکز علمی کشور را تحت پوشش چتر حمایتی خود قرار داده است و در سال های اخیر بیش از 80 طرح پژوهشی و دارای اولویت با حمایت های ستاد توسعه علوم شناختی اجرا و به اتمام رسیده است.

بازتوانی و ارتقاء توانمندی های شناختی، پژوهش های کاربردی و بنیادی در آموزش و پرورش شناختی، پژوهش های کاربردی و بنیادی در علوم شناختی زبان (زبانشناسی شناختی)، پژوهش های شناختی مبتنی بر نگاشت مغز، توسعه ابزارها و فن آوری های مطالعه رفتار زمانی-شبکه ای مغز، از جمله اقداماتی است که ستاد توسعه علوم شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف دستیابی به فناوری و خدمات شناختی در کشور از طرح های پژوهشی در این حوزه حمایت می کند.

همچنین پژوهش های شناختی در حوزه های بالینی و علوم اعصاب شناختی، توسعه فناوری های شناختی مرتبط با ارتباط بین مغز و ماشین و مغز با مغز و نیز مطالعات بنیادی و نظریه پردازی در حوزه علوم شناختی ،مدل سازی شناختی و روانشناسی شناختی از جمله طرح های تحقیقاتی و اولویت این ستاد در فراخوان واقع شده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "حمایت از طرح های پژوهشی علوم شناختی سرعت می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از طرح های پژوهشی علوم شناختی سرعت می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید