دولت نظام رتبه بندی معلمان را تصویب کرد

هیأت وزیران در جلسه یکشنبه 3 آذر ماه به ریاست حسن روحانی، نظام رتبه بندی معلمان را با هدف استقرار نظام پرداخت حقوق فرهنگیان بر اساس صلاحیت، شایستگی و تجربه تصویب کرد.

دولت نظام رتبه بندی معلمان را تصویب کرد

به گزارش خبرنگاران به ایسنا، بر اساس این مصوبه، معلمان در پنج رتبه طبقه بندی می شوند و عوامل امتیاز آور برای ارتقای رتبه بر مبنای تحصیلات، مهارت و توانایی ها، دوره های آموزشی، سنوات خدمت و تجربه مربوط محاسبه می شود.

دولت همچنین مبلغ 20 هزار میلیارد برای اجرای این طرح تخصیص داد.

  • اختصاص اعتبار برای آبگیری کامل سد گلورد مازندران

هیأت وزیران در ادامه، با اختصاص مبلغ یک هزار میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی های سرمایه ای به وزارت نیرو برای آبگیری کامل سد گلورد مازندران موافقت کرد.

دولت تصمیم فوق را به لحاظ نقش این اقدام در پیشگیری از سیل های آینده و حوادث غیر مترقبه، احداث راه و پل جایگزین (راه روستایی واقع شده در پایین تر از آب دریاچه سد مذکور) و برقراری ارتباط جاده ای روستاهای بالادست اتخاذ کرد.

  • معافیت اقتصادیاتی یکی از اولیای معلولان شدید و خیلی شدید

با تصمیم هیأت وزیران، آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق معلولان مبنی بر معافیت 50 درصدی حقوق و مزایا یا دستمزد مشمول اقتصادیات یکی از اولیاء افراد دارای معلولیت شدید یا خیلی شدید اعم از اینکه در منزل یا مراکز نگهداری یا بیمارستان نگهداری شوند، به تصویب رسید.

بر اساس این آیین نامه، سازمان بهزیستی کشور موظف است، پس از مشخص نوع و شدت معلولیت افراد دارای معلولیت، بنا به درخواست یکی از اولیا گواهی ای را مشتمل بر تأیید شدت معلولیت، مشخصات کارفرما و محل اشتغال و تأیید مسئولیت پرداخت هزینه های مترتب بر فرد دارای معلولیت توسط یکی از اولیاء متقاضی صادر نماید.

کلیه اقدامات مربوط به فرآیند تقاضا، صدور گواهی و ارسال آن به اداره امور اقتصادیاتی مربوط از طریق سامانه های الکترونیکی دستگاه های ذی ربط انجام خواهد شد.

  • مشخص دستگاه مسئول کمیسیون مشترک اقتصادی ایران با کنفدراسیون سوئیس

با تصویب هیأت دولت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان دستگاه مسئول کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با کشور سوئیس مشخص شد.

  • مجوز ترخیص و شماره گذاری سه دستگاه خودروی اهدایی

هیأت دولت با ورود، ترخیص و شماره گذاری سه دستگاه خودروی هیوندا سانتافه اهدایی دفتر نمایندگی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در جمهوری اسلامی ایران به ادارات کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری ها موافقت کرد.

دفتر نمایندگی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در جمهوری اسلامی ایران خودروهای مورد نظر را جهت کمک ­رسانی در امور پناهندگان به متولی رسیدگی به امور اتباع خارجی اهداء می­ نماید، تا مناسب با وظایف و مأموریت­ های محوله و در راستای نیت اهداکنندگان به ادارات کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری­ ها واگذار یا در مرکز و صرفاً در حوزه مأموریت ­های اتباع و مهاجران خارجی قرار گیرد.

  • مشخص نماینده و اعلام نظر دولت درخصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس

دولت در ادامه، ضمن اعلام نظر در خصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خود را برای پیگیری این موضوعات مشخص کرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "دولت نظام رتبه بندی معلمان را تصویب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت نظام رتبه بندی معلمان را تصویب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید