صادق خرازی درباره فاجعه میانمار به گری لوییس نامه نوشت

دبیرکل حزب ندای ایرانیان به نماینده سازمان ملل در مورد فجایع انسانی علیه مسلمانان میانمار نامه نوشت.

صادق خرازی درباره فاجعه میانمار به گری لوییس نامه نوشت

به گزارش خبرنگاران، متن نامه صادق خرازی بدین توضیح است:

من اخذ للمظلوم من الظالم کان معی فی الجنه مصاحبا

هرکس داد مظلوم را از ظالم بگیرد، در بهشت با من یار و همنشین باشد.

پیامبر اسلام(ص)

جناب آقای گری لوییس!

نماینده محترم سازمان ملل در ایران

چندی است که در سکوت معنادار مجامع بین المللی و مدعیان حقوق بشر غربی، در کشور میانمار شاهد نسل کشی و کشتار وحشیانه بوداییان علیه مسلمانان و تجاوز به زنان و آواره نمودن آنها بوده و هرروز نیز شاهد افزایش جنایات هستیم.

دولت حاکم نیز بجای دفاع از حقوق آنها، اقلیت مسلمان را شهروند میانمار ندانسته و حتی برنده جایزه صلح نوبل به عنوان رئیس دولت این کشور نیز نسبت به این نسل کشی سکوت اختیار نموده است.

آقای لوییس!

طبق گزارش های گزارشگر حقوق بشر در مورد میانمار این دولت، حقوق مسلمانان روهینگیا را به رسمیت نمی شناسد و آنان را مهاجرانی می داند که از بنگلادش به این کشور مهاجرت نموده اند.

اعمال تبعیض، محدودیت مسلمانان و همچنین کشتار اقلیت مسلمان از اوایل سال 2012 به صورت جدی در استان راخین در غرب میانمار شروع شد و تاکنون ادامه دارد براساس بعضی آمار دستکم 650 نفر در درگیری ها کشته شدند و بیش از 150 هزار نفر دیگر نیز مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شدند.

مسلمانان میانماری که برای نجات جان خود از دست بوداییان تندرو چاره ای جز ترک خانه و کاشانه نداشتند برای مهاجرت و آوارگی دو باره در دام قاچاقچیان انسان گرفتار می شوند و سال جاری قبرهای جمعی از این مهاجران در اردوگاه های قاچاق انسان در مالزی و تایلند کشف شد.

اینها گوشه ای از نتیجه کار گزارشگر مربوط به همان سازمان است که در روزهای اخیر شاهد تشدید هرچه بیشتر این جنایات و فشار بیشتر بر مسلمانان هستیم.

نماینده محترم سازمان ملل در ایران!

در این میان رسانه ها و دولت های غربی که همیشه دم از حقوق بشر می زنند و همیشه مدافع حقوق شهروندان خودی و حتی مدافع حقوق حیوانات هستند که در جای خود صحیح است، نسبت به اتفاقات میانمار و جنایات بوداییان علیه مسلمانان بی دفاع منفعل بوده، این در حالی است که تمام دخالت های آنها در امور داخلی سایر ملل خصوصا در کشورهای خاورمیانه به بهانه دفاع از حقوق بشر و احقاق حقوق شهروندان آنها بوده است!

آقای لوییس!

حزب ندای ایرانیان به حکم تعهد انسانی خویش و در کنار ملت ایران این نسل کشی را به شدت محکوم نموده و از سازمان ملل متحد می خواهد تمام سعی خود را در جهت جلب توجه افکار عمومی دنیا بکار گرفته و از طرق گوناگون از جمله موارد ذیل به کار گیرد :

1- موضع گیری صریح دبیرکل سازمان ملل و محکومیت این جنایات

2- اقدام قاطع شورای امنیت وتشکیل جلسه فوری جهت آنالیز این جنایات

3- ارسال نیروهای حافظ صلح جهت حفظ جان مابقی مسلمانان حاضر در این کشور

4- معرفی عاملین این جنایت به دادگاه های بین المللی

انتقال این موضوع مهم به مجموعه سازمان ملل از شما انتظار می رود.

آقای لوییس!

حزب ندای ایرانیان نیز آمادگی خود را در جهت کمک و اطلاع رسانی و تشکیل کمپین های جهت مطلع سازی مردم دنیا اعلام می دارد.در خاتمه نیز از ملت ها و دولت های مسلمان و تمام آزادی خواستار در سراسر دنیا قصد دارد که نسبت به این نسل کشی بی تفاوت نبوده و تمام ابزار خود را جهت دفاع و کمک رساندن به انسانیت در میانمار بکار گیرند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "صادق خرازی درباره فاجعه میانمار به گری لوییس نامه نوشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادق خرازی درباره فاجعه میانمار به گری لوییس نامه نوشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید