ضرورت آموزش موضوعات شهری به دانش آموزان، صدور سند کاهش مخاطرات مدارس

شهردار منطقه22 با اعلام آمادگی مدیریت شهری منطقه جهت بازگشایی مدارس از لزوم ارایه آموزش های مربوط به موضوعات شهری به دانش آموزان تاکید نمود.

ضرورت آموزش موضوعات شهری به دانش آموزان، صدور سند کاهش مخاطرات مدارس

به گزارش خبرنگاران علی نوذرپور در نشست ویژه استقبال از مهر - که با حضور نماینده آموزش و پرورش منطقه5 برگزار گردید - ضمن اشاره به کمبود سرانه های آموزشی در منطقه 22 اظهار کرد: شهرداری منطقه22 در یک سال اخیر، ارتباط مؤثری با مجموعه آموزش و پرورش منطقه 5 داشته که تحویل رایگان دو زمین برای ساخت مدرسه و ارایه ایده طرح اتوبوس مدرسه و تجهیز کتابخانه های مدارس از جمله آن هاست و همزمان با شروع مدارس، این همکاری بیش از پیش فعال می گردد.

وی با بیان اینکه مدارس از مهم ترین و مؤثرترین بسترهای توسعه فرهنگ شهروندی است،گفت: همزمان با بازگشایی مدارس، مباحث شهروندی به خصوص در زمینه های پسماند، فضای سبز و مسائل ترافیکی توسط کارشناسان منطقه22 همچنین از طریق توزیع بسته های متنوع فرهنگی در مدارس ارائه می گردد.

نوذرپور اضافه کرد: آسفالت معابر پیرامون مدارس، نوسازی خط کشی ها، تابلوها و علائم هدایت و رانندگی منتهی به مراکز آموزشی، رنگ آمیزی نرده ها و جداول، امحای زواید و نازیبایی ها از جمله مواردی است که در دستور کار شهرداری منطقه22 قرار گرفته است تا نخستین روز ماه مهر، محیطی زیبا و آرام برای حضور دانش آموزان و معلمان در سطح منطقه باشد.

وی زیباسازی و ترمیم فضای سبز شهری، برطرف خطرهای احتمالی در مسیر مدارس، پاک سازی و حذف نخاله های مدارس و شست و شوی معابر و داخل حیاط مدارس را از برنامه های خدماتی شهرداری در آستانه بازگشایی مدارس خواند.

شهردار منطقه22 با بیان اینکه آموزش مربوط به مسائل محیط زیستی، ترافیک و پسماند در مدارس انجام می گردد، گفت: با اعزام گروه های نمایشی به مدارس با محوریت موضوعات مربوط به پسماند،محیط زیست و ترافیک درصدد آموزش مسایل مربوط به مدیریت شهری به دانش آموزان هستیم.

پیش بینی های ترافیکی برای نخستین روزهای بازگشایی مدارس

نوذرپور با اشاره به پیش بینی های ترافیکی منطقه22 در نخستین روزهای بازگشایی مدارس اعلام نمود: معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه22 با هدف کاهش بار ترافیکی و افزایش ایمنی دانش آموزان، برنامه های ویژه خود را با موضوع افزایش کیفیت خدمات رسانی ناوگان عمومی اجرا می نماید.

شهردار منطقه22اضافه کرد: معاونت حمل ونقل و ترافیک منطقه22 به همراه سازمان های تاکسیرانی، اتوبوسرانی و سازمان ترافیک در راستای مدیریت بهینه جابجایی دانش آموزان در سطح منطقه در ایام بازگشایی مدارس برنامه ریزی های خاصی را تدارک دیده است و با حداکثر ظرفیت، خدمات حمل و نقل درون شهری را تداوم خواهد داد.

بازدید از نقاط حادثه خیز در مدارس

شهردار منطقه22 به بازدید و آنالیز نقاط حادثه خیز در مدارس و نقاط بی دفاع شهری در محیط های پیرامونی مراکز آموزشی توسط ستاد مدیریت بحران منطقه22 اشاره نمود و گفت: ستاد مدیریت بحران منطقه22 با همکاری سازمان آتش نشانی با آنالیز و بازدیدهای میدانی از مدارس سطح منطقه در صورت دارابودن شرایط ایمنی لازم سند کاهش مخاطرات مدارس برایشان صادر می نماید.

نوذرپور اظهارکرد: تاکنون 22 مدرسه در سطح ناحیه این سند را دریافت کردهاند و تا سرانجام امسال 25 مدرسه باقی مانده این سند را دریافت خواهند کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه22، وی در سرانجام تاکید نمود: با نصب تابلوهای آموزشی در مدارس، آموزش دانش آموزان در زمینه نکات ایمنی و حادثه را در برنامه خود قرار داده ایم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ضرورت آموزش موضوعات شهری به دانش آموزان، صدور سند کاهش مخاطرات مدارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت آموزش موضوعات شهری به دانش آموزان، صدور سند کاهش مخاطرات مدارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید