فرماندهی عملیات بصره: با قانون شکنان و افراد نفوذی برخورد خواهیم کرد

فرماندهی عملیات بصره با انتشار بیانیه ای گفت که از دستگاه قضا، مجوزهای قانونی را اخذ کرده تا بتواند کسانی را بازداشت کند که عامل بستن مسیرهای منتهی به بندرگاه های عراق هستند.

فرماندهی عملیات بصره: با قانون شکنان و افراد نفوذی برخورد خواهیم کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، فرماندهی عملیات بصره امروز (دوشنبه) درباره اقدامات آینده پیرامون تظاهرات در این استان بیانیه ای منتشر کرد.

فرماندهی بصره در این بیانیه بر دستورات قبلی خود مبنی بر لزوم عدم قطع راستاهای منتهی به مراکز و مناطق مهم و حیاتی تأکید کرد.

شبکه خبری السومریه ضمن نقل این بیانیه، گزارش داد که راستاهای منتهی به مراکز مهم به ویژه بندرگاه های عراق نباید بسته شود؛ چرا که بندرگاه ها، ستون فقرات اقتصاد عراق به شمار می روند.

فرماندهی عملیات بصره خبر داد که از دستگاه قضا، مجوزهای قانونی را اخذ کرده تا بتواند کسانی را بازداشت کند که عامل بستن راستاهای منتهی به بندرگاه های عراق هستند و این مسئله بر اساس، ماده چهارم قانون تروریسم است.

در این بیانیه آمده است که نیروهای امنیتی عملیات جست وجو و تعقیب افراد تحت تعقیب و عاملان بستن راستاها را انجام خواهد داد.

قاسم جاسم نزال فرمانده عملیات بصره در همین ارتباط گفت که این فرماندهی از روز نخست آغاز تظاهرات، به صورت کامل از تظاهرات کنندگانی که به صورت مسالمت آمیز دست به اعتراض زدند و با یک شیوه درست و ملی خواستار حقوق قانونی خود هستند، حمایت کرده است.

نزال با بیان اینکه این نوع برخورد، به خاطر احساس مسئولیت فرماندهی عملیات بصره نسبت به ساکنان این استان است، در عین حال تأکید کرد که وقتی وضعیت به بستن راستاها و خروج برخی تظاهرات کنندگان غیر مسالمت آمیز از راستا درست تظاهرات ختم شود، ما نسبت به عاملان، نفوذی ها، افراد خاطی و کسانی که قانون را زیر پا گذاشته اند، واکنش نشان خواهیم داد.

مردم عراق دور دوم اعتراضات خود را از روز جمعه 25 اکتبر آغاز کردند. عمده اعتراض مردم عراق، بهبود وضعیت معیشتی و مبارزه با فساد و اصلاح ساختار اداری بود.

به محض آغاز این اعتراضات، بسیاری از کارشناسان تأکید کردند که آمریکا، عربستان و امارات سه کشوری هستند که از چند ماه پیش در حال تدارک سوءاستفاده از این تظاهرات هستند (جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری فارس

به "فرماندهی عملیات بصره: با قانون شکنان و افراد نفوذی برخورد خواهیم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرماندهی عملیات بصره: با قانون شکنان و افراد نفوذی برخورد خواهیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید