فوتبال دنیا، ریو فردیناند: انتظارات از منچستریونایتد بالاست، لیورپول و منچسترسیتی در اروپا مدعی هستند

فوتبال دنیا - ریو فردیناند معتقد است نباید از منچستریونایتد کنونی انتظار انجام کاری خاص در لیگ قهرمانان اروپا را داشت.

فوتبال دنیا، ریو فردیناند: انتظارات از منچستریونایتد بالاست، لیورپول و منچسترسیتی در اروپا مدعی هستند

به گزارش خبرنگاران، منچستریونایتد فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا را چهارشنبه شب با دیداری در خانه یانگ بویز سوئیس شروع خواهد نمود، این در حالی که یوونتوس و والنسیا نیز از دیگر همگروهی های شاگردان ژوزه مورینیو هستند. شیاطین سرخ به دنبال این هستند تا آماری بهتر از فصل گذشته که در مرحله یک هشتم نهایی توسط سویا حذف شدند، از خود به جای بگذارند، اما مدافع پیشین این تیم بر این باور است که انتظارات از من یونایتد زیاد است.

ریو فردیناند که خود در مدت 12 سال حضورش در منچستریونایتد با این تیم در سال 2008 فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد و اکنون به عنوان مفسر فوتبالی با شبکه تلویزیونی بی تی اسپورت همکاری می نماید، معتقد است تیم کنونی منچستریونایتد احتیاج به زمان دارد تا به روزهای اوج گذشته بازگردد.

مدافع پیشین شیاطین سرخ در این خصوص گفت: به خاطر انتظارات بالایی که از منچستریونایتد برای رسیدن به مراحل بالاتر هست، قطعاً فشار زیادی روی تیم به وجود می آورد، اما منچستریونایتد کنونی، منچستریونایتد 10 سال پیش نیست که بر بازی های تسلط داشت و هر بار که در لیگ قهرمانان حاضر می شد، حداقل تا مرحله نیمه نهایی پیش می رفت.

وی ادامه داد: اکنون شرایط متفاوت است، چرا که منچستریونایتد در فرایند ساخت تیم خود است. منچستریونایتد هنوز به صندلیی که می خواهد، نرسیده و در کوشش برای رسیدن به این صندلی است، از این رو فکر نمی کنم کسی باشد که بگوید این تیم باید تا مرحله نیمه نهایی یا فینال لیگ قهرمانان پیش برود چون حتی در لیگ برتر هم هنور آنها موفق به کسب قهرمانی نگردیده اند. به هر حال آنها در مرحله ساخت تیم هستند.

ریو فردیناند همچنین با اشاره به حذف ناباورانه سرخپوشان منچستر توسط سویا در مرحله یک هشتم نهایی فصل گذشته لیگ قهرمانان گفت: حذف اینچنینی منچستریونایتد از لیگ قهرمانان سناریوی ایده آلی نبود، آن هم توسط تیمی که روی کاغذ انتظار می رفت من یونایتد شکستش دهد. به هر حال فوتبال همین است. این فصل هم به نظرم قرعه سختی نصیب شیاطین سرخ گردیده است. آنها باید با یوونتوسی رقابت نمایند که رونالدو را هم به خدمت گرفته و این فاکتور خیلی مهمی است. به اعتقاد من منچستریونایتد از گروهش صعود خواهد نمود و مورینیو به لحاظ تاکتیکی می داند تیمش چطور باید در لیگ قهرمانان بازی کند.

مدافع پیشین تیم ملی انگلیس معتقد است جدایی کریستیانو رونالدو از رئال مادرید باعث می گردد تا راه برای تیم های انگلیسی برای عرض اندام در لیگ قهرمانان باز گردد. وی در این خصوص یادآور شد: من فکر نمی کنم رئال مادرید سال جاری به آن اندازه قوی باشند. فصل گذشته هم دیدیم که آنها هر بار که به مشکل می خوردند، رونالدو بود که رئال را از چاله بیرون می کشید. نمی دانم که آیا آنها می توانند در آینده بازیکنی شبیه به کریس به خدمت بگیرند یا خیر!

وی در تکمیل صحبت هایش اعلام نمود: فشار اکنون روی گرث بیل است و باید ببینیم آیا بیل می تواند در موارد لزوم رئال مادرید را نجات دهد یا خیر؟ همه ما می دانیم که او توانایی و پنانسیل این کار را دارد و به شخصه دوست دارم ببینم که گرث این کار را می نماید. به نظرم لیورپول و منچسترسیتی مدعیان قهرمانی در لیگ قهرمانان هستند، هرچند گفتن این جمله اذیتم می نماید، اما واقعیت است. لیورپول و من سیتی در اروپا واقعاً مدعی هستند و تنها تیم های انگلیسی هستند که قادر به فتح این جام هستند. باید منتظر بمانیم و ببینیم که آنها چه کار خواهند کرد.

با تور اروپا ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "فوتبال دنیا، ریو فردیناند: انتظارات از منچستریونایتد بالاست، لیورپول و منچسترسیتی در اروپا مدعی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوتبال دنیا، ریو فردیناند: انتظارات از منچستریونایتد بالاست، لیورپول و منچسترسیتی در اروپا مدعی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید