نقش متفاوت مدافعان پرسپولیس: گلزن، گل ساز و پنالتی گیر

به نظر می رسید در نیم فصل دوم با ورود ستاره های پرتعداد در خط حمله اوضاع عوض گردد و سهم بازیکنان هجومی در گلزنی از بازیکنان دفاعی بیشتر باشد اما در پرسپولیس در همچنان روی همان پاشنه می چرخد.

نقش متفاوت مدافعان پرسپولیس: گلزن، گل ساز و پنالتی گیر

مدافعان پرسپولیس نه تنها به راحتی گل نمی خورند، بلکه به وقت حمله هم منجی تیم شان هستند. درست مثل آنچه در بازی پنجشنبه برابر استقلال خوزستان رقم خورد. پرسپولیس با نمایش خوب خط دفاعش گل نخورد و وقتی در گلزنی به دردسر افتاد، سیدجلال قفل دروازه حریف را شکست.

این اولین باری نیست که مدافعان پرسپولیس در خط حمله هم به داد تیم شان می رسند. از زمان فشرده شدن بازی های پرسپولیس در نیم فصل اول، آن ها بیشتر در حمله شرکت کردند و جور کمبود بازیکن تیم شان را کشیدند. در بازی با سایپا، کامیابی نیا تک گل پرسپولیس را زد و در بازی بعدی برابر ذوب آهن، خلیل زاده. مقابل پیکان گل کامیابی نیا پرسپولیس را به بازی برگرداند، گل دقیقه آخر به ماشین سازی را خلیل زاده زد و در بازی با سپاهان هم پنالتی ای که سیدجلال گرفت مانع شکست پرسپولیس شد.

به نظر می رسید در نیم فصل دوم با ورود ستاره های پرتعداد در خط حمله اوضاع عوض گردد و سهم بازیکنان هجومی در گلزنی از بازیکنان دفاعی بیشتر باشد اما در پرسپولیس در همچنان روی همان پاشنه می چرخد. بازی اول با پدیده زمانی که پرسپولیس تحت فشار بود، مصلح پنالتی گرفت و سرنوشت مسابقه را عوض کرد و بازی با فولاد، کامیابی نیا امیدهای پرسپولیس برای بازگشت را با گل دقایق آخر زنده نگه داشت. در بازی با استقلال خوزستان هم وقتی کار گره خورد، سیدجلال با گلش پرسپولیس را از زیر فشار خارج کرد.

از 9 بازی آخر لیگ برتر که پرسپولیس در آن گل زده، در 8 مسابقه بازیکنان دفاعی تیم گل اول را زده اند یا پنالتی منجر به گل را گرفته اند. بازی با پارس جنوبی هم تنها استثنا بود که آتش بازی پرسپولیس با گل علیپور آغاز شد. مدافعان پرسپولیس، فعلا بهترین مدافعان و بهترین مهاجمان تیم برانکو در راه قهرمانی محسوب می شوند و این تیم را در کنار سپاهان و پدیده به عنوان اصلی ترین مدعی قهرمانی حفظ نموده اند.

11 - 270

منبع: ایران ورزشی

به "نقش متفاوت مدافعان پرسپولیس: گلزن، گل ساز و پنالتی گیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش متفاوت مدافعان پرسپولیس: گلزن، گل ساز و پنالتی گیر"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید