پروژه بزرگراه تبریز - سهند 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

فرماندار شهرستان اسکو گفت:پروژه بزرگراه تبریز - سهند 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

پروژه بزرگراه تبریز - سهند 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

به گزارش خبرنگار رضی منش فرماندار شهرستان اسکو با اشاره به این که کل پروژه بزرگراه تبریز - سهند 200 میلیارد تومان اعتبار احتیاج دارد که 60 درصد آن توسط بخش خصوصی و 40 درصد توسط دولت و شرکت عمران تامین می گردد، اعلام کرد: این پروژه در حال حاضر 40 درصد پیشرفت فیزیکی و 45 درصد پیشرفت ریالی دارد.

او اضافه کرد: البته از برنامه زمان بندی عقب هستیم، اما کوشش می کنیم تا آخر سال تردد در این راستا برقرار گردد و تا خرداد ماه سال آینده شاهد بهره برداری کامل از این پروژه خواهیم بود.

او ادامه داد: این راستا محور رسیدن به روستای تاریخی کندوان خواهد بود و بهترین فرصت برای جذب گردشگر بوده و اقبال سرمایه گذاران برای ورود به شهر جدید سهند افزایش خواهد یافت.

او با اشاره به این که در حال حاضر شهر جدید سهند 140 هزار نفر جمعیت دارد، اضافه کرد: شهر جدید سهند شهرستان اسکو، نزدیک به 70 درصد جمعیت این شهرستان و طی سال های 90 تا 95 با 22.4 درصد بالاترین نرخ رشد جمعیت استان را به خود اختصاص داده است، در حالی که نرخ رشد جمعیت استان کمتر از یک درصد است، این آمار بیانگر این است که ظرفیت جمعیت پذیری این شهر بالاست.

رضی منش یادآور شد: 36 اثر از این شهرستان ثبت ملی شده و بستر های لازم برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری در اسکو فراهم است.

رضی منش توضیح داد: نرخ بیکاری شهرستان اسکو نزدیک به 9.2 درصد است که نسبت به سال گذشته افزایش یافته است؛ البته با توجه به این که سالانه دو هزار دانش آموز در شهر جدید سهند افزایش می یابد، بنابراین آمار دقیقی از نرخ بیکاری در شهر جدید سهند نداریم.

او با اشاره به وجود 18 هزار دانش آموز در شهر جدید سهند، اضافه کرد: در حال حاضر 34 مدرسه در تمامی مقاطع در شهر جدید سهند ساخته شده است.

شهرستان اسکو از سه شهر سهند، اسکو و ایلخچی تشکیل شده و دارای 40 روستا، دو بخش و پنج دهستان است.

ش

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "پروژه بزرگراه تبریز - سهند 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه بزرگراه تبریز - سهند 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید