پیشنهاد میلیاردر مصری برای اسکان مهاجران

یک میلیاردر مصری پیشنهاد نموده است که جزیره ای را در کشورهای یونان یا ایتالیا بخرد و هزاران پناهجوی سوری در حال فرار از جنگ را در آن اسکان دهد.

پیشنهاد میلیاردر مصری برای اسکان مهاجران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از یورو نیوز، نجیب سایروس، میلیاردر مصری که یکی از سهامداران یورونیوز نیز هست این پیشنهاد خود را در توئیتر بیان کرد.

وی در توئیتر خود نوشت: یونان یا ایتالیا یک جزیره به من بفروشند، من این جزیره را برای میزبانی مهاجران اختصاص خواهم داد و برای آنها در کشور جدیدشان شغل فراهم خواهم کرد.

در همین حال خبرگزاری فرانسه از این میلیاردر مصری پرسیده آیا چنین راه حلی امکان پذیر است و او گفته است: البته که امکان پذیر است.

از ماه ژانویه سال جاری بیش از 2300 تن از مهاجران عمدتا سوری در کوشش برای رسیدن به اروپا در دریا غرق شده اند.

آقای نجیب سایروس همچنین در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که برای دنبال کردن طرح خود به دولتهای یونان و ایتالیا نزدیک خواهد شد.

وی گفته است که دهها جزیره خالی از سکنه وجود دارد که می تواند مهاجران را در خود جای دهد.

این میلیاردر مصری افزوده که با هزینه ای مابین 10 تا 100 میلیون دلار می توان این جزایر را به عنوان سرپناه های موقت مردم آماده و پس از آن می توان نسبت به ساخت مدارس، بیمارستان ها ، دانشگاه ها، مسکن و .. اقدام کرد.

وی در ادامه گفت که در صورت برقراری امنیت در منطقه، هرکدام از مهاجران که بخواهند می توانند به کشور خود بازگردند.

نجیب انسی ساویرس، 62 ساله کارآفرین، سرمایه دار مصری است، که در سال 1998 شرکت گلوبال تلکام را تأسیس نمود. وی یکی از سهامداران شبکه خبری یورونیوز و همچنین صاحب یک شبکه تلویزیونی در مصر است.

منبع: تسنیم

به "پیشنهاد میلیاردر مصری برای اسکان مهاجران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد میلیاردر مصری برای اسکان مهاجران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید