پیشکسوت والیبال: برخی ملی پوشان گستاخ شده اند، وظیفه بازیکن، یاری به تیم ملی است نه دخالت در کارهای دیگر

پیشکسوت والیبال گفت: می توان از الان روی جوانان برنامه ریزی کرد تا در المپیک 2024، تیمی پرقدرت و خوب داشته باشیم نه تیمی که بازیکنان آن از رئیس فدراسیون هم طلبکارند و گستاخ شده اند.

پیشکسوت والیبال: برخی ملی پوشان گستاخ شده اند، وظیفه بازیکن، یاری به تیم ملی است نه دخالت در کارهای دیگر

مسعود صالحیه در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در مورد مسئله بازیکن سالاری در والیبال ایران گفت: در زمان ما پولی در والیبال نبود که چنین مسئله ای اتفاق بیفتد. علاوه بر این همه بازیکنان به پیراهن باشگاهی و تیم ملی تعصب داشتند و به بازیکنان جوان تر انگیزه می دادند.

پیشکسوت والیبال ایران ادامه داد: اگر بازیکنی به عنوان بهترین بازیکن کشور یا حتی دنیا انتخاب شد باید این نکته را همیشه در نظر داشته باشد که اخلاق و رفتار، بسیار بالاتر و مهم تر از مسائل فنی است. زمانی که ولاسکو سرمربی تیم ملی ایران شد، سعید معروف را یک سال کنار گذاشت و گفت هر موقع که تفکر حرفه ای پیدا کردی به تیم برگرد. او بعد از یک سال با وساطت فدراسیون به تیم ملی برگشت. ولاسکو اعتقاد زیادی به مسائل اخلاقی در کنار مسائل فنی داشت و هیچ کس حتی رئیس فدراسیون جرأت نداشت روی حرف او حرف بزند. او با برنامه کار می کرد و موفق هم بود.

صالحیه گفت: ولاسکو در مسابقات انتخابی المپیک 2012 لندن احساس کرد که بازیکنانش دیگر مثل قبل نیستند و از نظر اخلاقی، گستاخ شده اند. او خاتمه به هر عنوان و بهانه ای که بود از ایران رفت و فدراسیون هم از اینکه او رفته و مجبور نیست کل مبلغ قراردادش پرداخت گردد، خوشحال شد در حالی که خودش دوست داشت در ایران بماند و کارش را ادامه دهد.

پیشکسوت والیبال ایران توضیح داد: متاسفانه چند سال است که بازیکن سالاری در ایران رواج دارد و ما در لیگ و مسابقات ملی و مخصوصاً هنگام اعتراض بازیکنان می توانیم آن را ببینیم. تماشاگر به سالن می آید تا بازی را ببیند و لذت ببرد نه اینکه با دیدن اعتراض و درگیری بازیکنان، اعصابش خرد گردد. متاسفانه هدف فدراسیون نیز در این سال ها تنها نتیجه گیری بوده است. فدراسیون بهترین امکانات را در اختیار تیم ملی قرار داد که فقط نتیجه بگیرد و این کاری اشتباه بود.

صالحیه مطرح کرد: والیبال ایران در زمان این پاسور (سعید معروف) به بازیکنان دیگری مثل وادی و جواد کریمی بها نداد. معروف و مهدوی برای سال های متمادی، پاسورهای ثابت تیم ملی بودند تا جلوی رشد پاسورهای دیگر گرفته گردد. انتخاب فدراسیون در زمینه سرمربی نیز بعد از ولاسکو در رواج بازیکن سالاری موثر بود چون مربیان بعدی، جدیت لازم را در تمرینات نداشتند.

وی اضافه نمود: کواچ و لوزانو، مربیان بدی نبودند ولی در ایران نماندند. بعد از آنها فدراسیون می توانست از حضور استویچف، جیانی، بروتو و آنتیگا سود ببرد ولی آنقدر معطل کردند تا همه آنها جذب تیم های دیگر شدند و فقط ایگور کولاکوویچ باقی ماند. کولاکوویچ در مسابقات قهرمانی دنیا با بازیکنانی که توان و تعصب نداشتند، نتایج خوبی نگرفت. بازیکن سالاری به واسطه سرمایه گذاری روی جوانان باید ریشه کن گردد. می توان از الان روی جوانان برنامه ریزی کرد تا در المپیک 2024، تیمی پرقدرت و خوب داشته باشیم نه تیمی که بازیکنان آن از رئیس فدراسیون هم طلبکارند. آنها گستاخ شده اند. وظیفه یک بازیکن، یاری به تیم ملی است و نباید در کارهای دیگر دخالت کند.

صالحیه گفت: مسئله دیگر در مورد کمیته انضباطی است. این کمیته بازیکنان میلیاردی ما را 10 میلیون تومان جریمه می نماید که اصلاً برای آنها مهم نیست. بازیکنان خاطی باید علاوه بر جریمه نقدی، محروم هم بشوند. می توان با صبوری، راه والیبال را ادامه داد. باید با جذب مربی خوب خارجی که دیسیپلین داشته و دانش بالایی دارد، والیبال را به صندلی اصلی خود برگرداند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پیشکسوت والیبال: برخی ملی پوشان گستاخ شده اند، وظیفه بازیکن، یاری به تیم ملی است نه دخالت در کارهای دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشکسوت والیبال: برخی ملی پوشان گستاخ شده اند، وظیفه بازیکن، یاری به تیم ملی است نه دخالت در کارهای دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید