اخبار و رویدادها

کاهش مهاجرت دانشجویان به آمریکا، رتبه ایران در مهاجرت دانشجو

به گزارش خبرنگاران به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه 87 کمیسیون نخبگان و آینده نگاری علم و نوآوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار گردید.

22 آذر 1398

صنعت هوایی کشور با استانداردسازی توسعه می یابد

صنعت هوایی اسزران با توجه به وابستگی های مختلف کشور در حوزه تامین ساخت، تامین قطعات و تعمیرات، احتیاج به بومی سازی دارد و حضور جوانان خلاق در این حوزه تحریم و تهدید ها را کم رمق می نماید.

22 آذر 1398

برنامه هفته اول لیگ برتر والیبال اعلام شد

لیگ برتر والیبال ایران با حضور 12 تیم و هف ته اول آن هشتم آبان برگزار می گردد.

21 آذر 1398

تولید دانش فنی ماده دارویی گلوکوم در علوم پزشکی اصفهان

به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، فاطمه کریمی از رساله دکتری عمومی خود تحت عنوان تولید دانش فنی سنتز ماده داروی دورزولامید هیدروکلرید که با راهنمایی دکتر محبوبه رستمی، دکتر فرشید حسن زاده و قدمعلی خدارحمی انجام شده، با موفقیت...

20 آذر 1398

مخالفت آلمان با بازگشت روسیه به گروه هفت

به گزارش خبرنگاران به نقل از دویچه وله، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان، مخالفت خود با بازگشت احتمالی روسیه به جمع هفت کشور پیشتاز صنعتی را به روشنی بیان نمود و گفت: اینکه روسیه دیگر عضو این گروه نیست، به این برمی شود که شبه جزیره کریمه در شرق اوکراین در تقابل...

19 آذر 1398

2 بازیکن جدید به تیم فوتسال ملی حفاری پیوستند

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی حفاری که برای حضور پیروز در نیم فصل دوم لیگ برتر فوتسال کشور چند روز پیش با میثم ایلانلو قرارداد همکاری امضا نموده بود، دیروز نیز رشید قلی پور بازیکن سابق تیم های دبیری تبریز، سن ایچ ساوه و اهورای بهبهان را به خدمت گرفت.

18 آذر 1398

اوجاقی: خورشیدی سورپرایز، سیفی سوپراستار و آهنگریان مسی مسابقات جهانی بودند، درباره پیشنهادات خارجی تابع علی نژاد هستم

حسین اوجاقی، سرمربی تیم ملی ووشوی ایران گفت: رئیس فدراسیون ووشو با تمام استراتژی فدراسیون درباره پیشنهادات خارجی ام تصمیم گیرنده است و من تابع دستورات ایشان هستم.

18 آذر 1398

انیمیشن بلند ایران صندلی خود را در سطح جهانی پیدا نموده است

رییس هیات مدیره صنف انیمیشن معتقد است راهیابی آخرین داستان به لیست رقابتی انیمیشن های اسکار 2020 نشان می دهد صنعت انیمیشن ایران صندلی خود را در سطح بین المللی پیدا نموده است.

17 آذر 1398

هزینه های میلیاردی برای مقابله با برف!

سید محسن طباطبایی مزدآبادی دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران در یادداشتی که در اختیار خبرنگاران، قرار داده است آورده است:

17 آذر 1398

سابقه نداشته لیگ برتر کشتی با چنین کیفیتی برگزار گردد

سرمربی تیم تا ثبت جهانی توس گفت: در 10- 15 سال اخیر سابقه نداشته که لیگ با چنین کیفیتی برگزار گردد.

17 آذر 1398

نشت بیش از 5 هزار بشکه نفت از خطوط انتقالی داکوتای جنوبی

به گزارش خبرنگاران به نقل از راشا تودی، نشت بیش از 5 هزار بشکه (معادل 200 هزار گالن) از خطوط لوله کی استون در منطقه مارشال ایالت داکوتای جنوبی آمریکا عملکرد این خطوط را مختل کرد.

16 آذر 1398

تراکتور در یک نیمه به اندازه 13 نیمه گل زد

به گزارش خبرنگاران، تیم فوتبال تراکتور تبریز در هفته هفتم توانست نساجی را در قائمشهر با چهار گل شکست دهد تا این بهترین بازی و بهترین نتیجه سرخپوشان تبریز در این فصل از رقابتهای لیگ برتر باشد.

15 آذر 1398

دیدار وزیر دفاع آمریکا با معاون وزیر دفاع عربستان

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا با معاون وزیر دفاع عربستان دیدار کرد.

15 آذر 1398

سفر ایمن نیازمند رعایت قوانین است

رئیس پلیس راه استان ایلام گفت: زائران اربعین حسینی به منظور داشتن سفری ایمن باید قوانین و مقررات هدایت و رانندگی را به طور کامل رعایت نمایند.

14 آذر 1398

قاضی خطاب به شبنم نعمت زاده: به آشنایانتان بگویید نامه نگاری نکنند

قاضی مسعودی مقام خطاب به شبنم نعمت زاده گفت: به دوستان و آشنایانتان بگویید زیاد نامه نگاری نکنند. شما در مرحله دادسرا دو ماه بعد از بازداشت آزاد شدید و، چون گزارشاتی رسید مبنی بر اینکه قصد خروج از کشور دارید برایتان قرار بازداشت صادر شد.

14 آذر 1398

آزمون استخدامی بانک رفاه کارگران 3 آبان 98 برگزار می گردد ، انتشار کارت ورود به جلسه از 30 مهرماه

سازمان سنجش آموزش کشور طی اطلاعیه ای از زمان برگزاری و انتشار کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی بانک رفاه کارگران اطلاع داد.

14 آذر 1398

ترکیب تیم سابر ایران در جام جهانی مصر، قاهره ایستگاه پایانی برای رسیدن به سهمیه تیمی المپیک

چهار سابریست اعزامی ایران به جام جهانی شمشیربازی مصر تعیین شدند.

13 آذر 1398

موافقت ترامپ و لوپز برای جلوگیری از قاچاق اسلحه به مکزیک

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، مارسلو ابرار وزیر خارجه مکزیک، از گفتگوی تلفنی آندری مانوئل لوپز اوبرادور رئیس جمهوری این کشور و دونالد ترامپ همتای آمریکایی او و توافق آنها برای جلوگیری از قاچاق سلاح به مکزیک اطلاع داد.

13 آذر 1398

آقای رییس جمهور صندلی زنان دقیقاً کجاست؟

به گزارش خبرنگاران،سیده فاطمه مقیمی، عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تهران و رئیس هیأت مدیره کانون ملی زنان بازرگان ایران در یادداشتی که به خلاء حضور زنان در بین وزرا اشاره دارد، به تحلیل این این موضوع پرداخت. متن این یادداشت که در اختیار خبرنگاران قرار...

12 آذر 1398

موتو جی پی، مارکِس فاتح گرندپری ژاپن شد

راننده اسپانیایی تیم رپسول هوندا در گرندپری ژاپن به عنوان نخست رسید.

12 آذر 1398
تعداد: (376)