سفر هیاتی از انصارالله یمن به عربستان

به گزارش وبلاگ ابراهیمی، یک رسانه یمنی مدعی شد که هیاتی از صنعاء هفته قبل به عربستان رفته و طرحی را به سعودی ها برای توقف جنگ ارائه داده است.

سفر هیاتی از انصارالله یمن به عربستان

طبق ادعای اخبار الیوم یمن که به نقل از منابع آگاه اعلام کرده است؛ علی الکجلانی و حسین العزی دو تن از اعضای ارشد انصارالله در ابتدای هفته گذشته به عربستان رفته اند و چهارشنبه آن را ترک کرده اند.

این رسانه یمنی آورده است: بارزترین موادی که در طرح پیشنهادی حوثی ها آمده، عقب نشینی از مرزهای سعودی به عمق یمن در مسافتی حدود 30 تا 40 کیلومتر و دادن ضمانت هایی با نظارت بین المللی برای عدم تعرض است و در مقابل، عربستان باید جنگ علیه یمن و حمایت از شبه نظامیان وابسته به دولت منصور هادی را پایان دهد و متعهد شود هزینه بازسازی زیرساخت های تخریب شده بر اثر جنگ را پرداخت می کند.

اخبارالیوم اعلام کرده است که ریاض پذیرفته این طرح پیشنهادی که جزییات آن طی روزهای آینده اعلام خواهد شد را مورد بررسی قرار دهد.

بر اساس گزارش این رسانه یمنی؛ این طرح انصارالله همزمان با آن رخ می دهد که آمریکا و انگلیس نیز با اعمال فشار قصد دارند که عربستان را به مذاکره مستقیم با حوثی ها برای امضای توافق صلح برای پایان جنگ در یمن وادار کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سفر هیاتی از انصارالله یمن به عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر هیاتی از انصارالله یمن به عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید